DESAD Hakkında

 Deniz Ürünleri Sanayicileri Derneği DESAD, Türkiye’de deniz ürünleri sanayinin sektörel yapılanmasına ve mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmaktadır. 

Dernek özellikle ülkemizde sağlıklı deniz ürünleri tüketiminin yaygınlaştırılması ve  halkın bu konuda farkındalığının arttırılması misyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
2005 yılında kurulan DESAD, deniz ürünleri sektörünün, sanayiciler bazındaki ilk ve tek Meslek Örgütü olma özelliği taşımaktadır. 
 

DESAD Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri;

Niyazi ÖNEN ( Başkan - Dardanel AŞ),
Metin YALÇINKAYA ( Başkan Vekili/ Kocaman Balıkçılık AŞ) ,
Hakan İzek  ( Üye/Alarko-Leröy AŞ),
Tamer ÜNAL   ( Üye/ Black Sea),
Caner TUNAMAN ( Üye / İglo Ltd.Şti),
 

DESAD Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri;

Yücel VURAL ( İstanbul Balıkçısı ),
Esra TÜRKYILMAZ ( Dardanel A.Ş.)
Oğuz Olgaç ERİŞTİ (Hora Balıkçılık )
Engin Gürdeniz ( Akudem )
Erdinç Çokyaşar ( Bora Balıkçılık )


Faaliyetlerimiz

DESAD, ülke insanımızın sağlıklı beslenmesinde ve yüksek protein içeren güvenilir, kontrollü deniz ürünlerinin tüketiminin arttırılmasında çok önemli bir işlevinin olduğunun bilinciyle hareket etmektedir ve bu konuda kamu ve yerel kurumların yetkilileri ile yakın işbirliği içinde çalışmaya özen göstermektedir.

Dernek yönetimi tarafından mesleki kuruluş ve sektör profesyonellerine yönelik panel, seminer ve çalıştaylar organize edilmektedir. 
 
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde “ Güvenilir, Kontrollü Balık Tüketim Kültürü ve Sağlıklı Beslenme” konulu proje ile ilgili pilot çalışmalar  2014 yılı  eğitim döneminde İstanbul’da seçilen ilkokullarda  yürütülmektedir.